خطاهای مختلف در نود 32 و آموزش رفع آنها

۲۳ مهر ۱۴۰۱
بررسی و رفع خطاهای نود 32

ارور نود 32 : چرا ارور سرور رخ می­دهد؟

خرید لایسنس نود 32 یا خرید لایسنس eset internet security گاهی با مشکلاتی روبرو می­شود. البته این مشکلات بسته به خطاهای سرور نود 32 یا اینترنت سکوریتی مجموعه ه­ای از خطاهای متداول در هنگام کار با این آنتی ویروس نیرومند است.ما در این مقاله می­کوشیم این خطاها یا ارورها را فهرست­ بندی کرده و مفهوم هر کدام را به روشنی برای شما توضیح دهیم و با چند ارور مشهور سرور نود 32 آشنا شویم. در واقع این ارورها به تعبیری سلبریتی­های جهان ارورها هستند! و چه کسی دوست ندارد از چند و چون زندگی سلبریتی­ها باخبر شود!!

ارور نود 32 ، خطای سرور

در حقیقت خطاهای سرور یا همان ارور-سلبریتی­های خودمان یعنی خطاهایی که به خرید لایسنس نود 32 اینترنت سکیوریتی مربوط نمی­شوند، از دو حالت خارج نیستند : یا مشکل از رایانه خودمان است یا از سوی سرورهای شرکت eset است. وضعیت دوم یعنی اشکال سرورهای شرکت ایست بعید به نظر می­رسد؛ به این دلیل ساده که دیتاسنترهای شرکت مشهور eset چنان نیرومندند که کمتر پیش می­آید که خطایی از جانب آن­ها سر بزند.

این خطا حتی اگر محتمل هم فرض شود، از یک درصد تجاوز نمی­کند. در نتیجه نود و نه درصد احتمال دارد که خطای فنی پیش آمده از رایانه­های کاربران شرکت باشد. با این حال با ما همراه باشید تا با مشهورترین ارورهای سرور نود 32 آشنا شویم.

خطای شماره یک : ارور نود 32 We could not reach the activation server شماره خطا: act24 یا ECP.20002

زمانی که پای خرید لایسنس eset در میان نباشد و تنها خطا مربوط به سرور باشد، ممکن است که با این ارور ملاقات کنید! این خطا از یک واقعیت پرده برمی­دارد : شما به سرور فعال سازی نرسیده­اید! به این معنا که نرم­افزار آنتی ویروس نصب شده بر رایانه­تان نمی تواند به سرور eset دسترسی یافته و خود را فعال سازد. این پیام به معنای ناکام ماندن تلاش­های نرم­افزار است. ارور act24 یا ECP.20002 از متداول­ترین خطاهای سرور نود 32 است. از دیدن آن تعجب نکنید. چاره­سازی این خطای متداول به چند گام ضروری نیاز دارد.

ارور نود 32 We could not reach the activation server

ارور نود 32 We could not reach the activation server

1 – اول از همه کانکت بودن یا نبودن رایانه­تان را بررسی کنید. ببینید که آیا به اینترنت متصل هستید یا خیر.

2 – در گام بعدی تاریخ رایانه­تان را بررسی کنید. ببینید که آیا این تاریخ به میلادی تنظیم شده است یا خیر. اگر به میلادی تنظیم نشده باشد، آن را به میلادی برگردانید.

3 – در گام سوم مطمئن شوید که وی پی ان یا پروکسی سروری در کامپیوترتان فعال نباشد.

4 – گام چهارم به آدرس سرور فعال­سازی مربوط می­شود. از این بابت مطمئن شوید که آدرس سرور فعال­سازی در رایانه شما بسته یا به عبارتی دیگر مسدود نباشد.

چگونه فایل هاست را ویرایش کنیم؟

برای اطمینان از این واقعیت که آدرس فعال­سازی در رایانه­تان مسدود است یا خیر، باید فایل hosts ویندوزتان را بررسی نمایید. برای این کار باید به مسیر C:\Windows\System32\drivers\etc در درایو سی کامپیوترتان بروید. یادتان باشد که فایل هاست ویندوز پسوندی ندارد و تنها با نام hosts مشخص شده است. فایل را باز کرده و بررسی نمایید که آدرس سرور در آن تغییر نکرده باشد.

اگر آدرس Edf.eset.com در فایل هاست، تغییر کرده باشد، نرم­افزار آنتی ویروس نود 32 برای فعال­ شدن با اختلال روبرو خواهد شد. منظور از تغییر در اینجا، تغییر آی پی در فایل هاست است. اگر آدرس مانند شکل زیر تغییر یافته باشد، آدرس نشانه گذاری شده را پاک نمایید. این بخش در شکل زیر با یک محدوده مستطیل شکل قرمز مشخص شده است.

ویرایش فایل هاست در نود 32

در ضمن به یاد داشته باشید که نرم­ افزار ویرایشی شما یعنی برنامه­ای که قصد دارید با آن فایل هاست را ویرایش کنید، باید قابلیت دسترسی به گزینه Administrator را داشته باشد. برای این کار باید بر روی برنامه ویرایشگر کلیک راست کرده و گزینه run as administrator را فعال نمایید. پس از ویرایش فایل را ذخیره کنید.

بررسی و رفع خطاهای نود 32

خطای شماره دو : ارور نود 32 Internal error شماره خطا: ECP.4100

این خطا به همان یک درصد احتمالی تعلق دارد که در مقدمه به آن اشاره کردیم و به خرید لایسنس eset مربوط نمی­شود. در حقیقت ارور ECP.4100 به سرورهای شرکت eset مربوط می­شود. از آنجا که این خطا از جانب شرکت است و نه رایانه شما، چاره­ای جز شکیبایی ندارید. باید کمی شکیبایی به خرج دهید و دوباره بکوشید. اگر کوشش­های شما همچنان با دیوار نفوذناپذیر این خطا برخورد کردند و نتوانستید از آن عبور کنید، تنها یک راه می تواند این بن بست پیش­آمده را چاره­سازی کند : با فروشنده تماس بگیرید. فروشنده­های معتبری که در کار فروش لایسنس نود 32 قانونی هستند، همیشه آماده کمک به شما می­باشند.

ارور نود 32 Internal error

شماره خطا: ACT.32 و ACT.34 و Act.0

خطای شماره سه : ارور نود 32 Activation failed – An error occurred during activation شماره خطا: ACT.32 و ACT.34 و Act.0

این خطا می­تواند چندین سرچشمه و خاستگاه داشته باشد. یکی از این خاستگاه­ها و دلایل ارور می­تواند همپوشانی و تداخل دو آنتی ویروس به صورتی همزمان باشد. یعنی اینکه بر رایانه شما همزمان دو آنتی ویروس نصب شده است. اگر چنین پیشامدی درست باشد، باید آن آنتی ویروس دیگر را از رایانه­تان پاک کنید. گاهی پیش می­آید که شما از نسخه قدیمی­تر نود 32 یا اینترنت سکوریتی به نسخه تازه­تر آن آپگرید می­کنید.

با این کار ممکن است که این خطا را دریافت نمایید. برای رفع این مشکل آنتی ویروس را تماما از حافظه کامپیوترتان پاک کرده و رایانه را از نو راه­اندازی یا ری استارت کنید. پس از این کار، نرم­افزار را دوباره در رایانه نصب کنید.

یکی دیگر از دلایل این ارور می تواند ناهمخوانی منطقه شما با کشوری باشد که کد لایسنس شما را صادر کرده است. برای حل این مشکل ساده­ترین راه تماس با فروشگاهی است که خرید لایسنس آنتی ویروس را از آن انجام داده­اید.

خطا: ACT.32 و ACT.34 و Act.0

خطای Act.39

خطای شماره چهار : خطای Act.39

گاهی برای بعضی از کاربران پس از خرید لایسنس eset internet security یا لایسنس نود 32 به تاریخ امروز خطایی به نام خطای Act.39 ظاهر می­شود. این خطا زمان فعال­سازی آنتی ویروس ظاهر می­شود. یعنی درست زمانی که نرم­افزار شما می­کوشد با سرورهای شرکت Eset ارتباط برقرار کرده و خود را فعال سازد. این ارور از حیث ماهیت و معنا با خطای قبلی یعنی ارور ACT.32 و ACT.34 و Act.0 تفاوتی ندارد. به عبارتی دیگر به خرید لایسنس نود 32 64 بیتی شما ارتباط پیدا می­کند.

چرا خطای Act.39 رخ می­دهد؟

زمانی که شما کد لایسنس خود را از یک سایت معتبر خرید لایسنس نود 32 خریداری نمی­کنید، این احتمال وجود دارد که کد فروخته شده به شما، قبلا به فروش رسیده باشد و به همین دلیل هم شرکت ایست آن را غیرفعال می­کند. معمولا این فروشنده­ها ادعا می­کنند که چون شرکت Eset نیز تابع تحریم­های ایالات متحده علیه ایران است، این کد خریداری شده غیرفعال شده است. اما این کار نوعی مسئولیت­گریزی فریبکارانه است.

برای آزمایش درستی یا نادرستی این گفته بهتر است که به قسمت فعال سازی نود 32 یا اینترنت سکوریتی رفته و گزینه free trial را فعال سازید. این فعال سازی تا یک ماه اعتبار دارد. با این فعال­سازی آزمایشی می­توانید درستی یا نادرستی گفته آن شرکت را راستی­آزمایی کنید. گاهی هم ممکن است این ارور نود 32 با پدیده فروش لایسنس نود 32 هک شده مرتبط باشد. خود این اتفاق نیز دلیل دیگری است که اهمیت فروش لایسنس نود 32 های فعال را به ما گوشزد می­کند.

فراموش نکنید که یک شرکت معتبر اخلاقا به فروش لایسنس نود 32 قانونی ملزم است. باید فروش لایسنس نود 32 فعال سازی را در پی داشته باشد؛ چرا که هدف از خرید و فروش نیز همین است.